Tvorba webových stránek

Pokud pro váš business potřebujete kvalitní a bezproblémovou webovou prezentaci, rád se postarám o kompletní realizaci veškerých kroků nutných k úspěšnému spuštění a provozu vašeho webu.

Úvodní analýza a konzultace

Aby projekt po dokončení opravdu fungoval, je nutné nejprve dobře vyspecifikovat veškeré jeho parametry. Podíváme se spolu na konkurenci a zhodnotíme, co vaši potenciální klienti na vašem budoucím webu potřebují. Stanovíme si cíle, které chceme webovou prezentací dosáhnout. Také není od věci uvést několik inspirativních webů, které se vám líbí a z kterých bychom si mohli vzít příklad - vždy je ale vše vztaženo na vaše cíle a vaše potřeby.

Grafický návrh

Než se začne programovat, je dobré předpřipravit nejdůležitější obrazovky webu v podobě wireframu/mockupu. Takto si budeme schopni rychle ukázat, jaká bude hierarchie obsahu a jaké obsahové prvky budeme chtít na stránky dostat. Poté vybereme barevné schéma a typografii, vše ale záleží na vašem případném aktuálním vizuálu, kterým se můžeme inspirovat. Na konci vznikne několik náhledů, které se po schválení můžou začít kódovat. Vše se děje s pomocí nástroje Figma, kde je možné jednoduše připomínkovat jednotlivé obrazovky a efektivně tak kooperovat na designu.

Kódování grafických šablon (Frontend)

Grafiku je nutné převést na kód, který bude dobře fungovat napříč všemi zařízeními - desktopy, mobily, tablety atd. Za použití moderních technologií jako Tailwind, Vue.js, SCSS a Vite je možné dosáhnout rychlých a kvalitních výsledků, které zároveň dobře fungují pro optimální indexaci ve vyhledávačích Google/Seznam a dalších.

Programování (Backend)

Po dokončení kódování šablon přichází na řadu jejich "oživení". Často je totiž nutné vzít dynamický obsah z administrace a správně jej vypsat do klientské části - ať už to jsou novinky, produkty, stránky, galerie nebo třeba nejbližší koncerty. K mým webovým stránkám vždy dostanete kvalitní a intuitivní administrační systém programovaný na míru (tedy žádný Wordpress, Joomla a další polotovary). Spolu si řekneme, co všechno budete chtít administrovat. Pokud časem z webu budete chtít udělat třeba e-shop, nebude to problém.

Spuštění a provoz

Po schválení a otestování finálního produktu web spustíme na produkční adrese. Všechny dílčí kroky spouštění a spoluprácí třetích stran zajístím, aby nevznikaly zbytečné prostoje. Web přidám do 24/7 monitoringu, přidám sledovací kódy, obrázek pro sdílení na sociálních sítích a základní optimalizaci pro vyhledávače. Spuštěním webu ale mnohdy práce spíš začíná - dostanete zpětnou vazbu od klientů a začnete se systémem intenzivně pracovat. Tak se vám budou lépe definovat další úkoly, které můžeme postupně zpracovávat v rámci servisní spolupráce.